Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

Portret św. Mikołaja i wymarzone prezenty

Dodany: 2023-12-08

Wszyscy go znamy, wszyscy kochamy i z niecierpliwością na niego czekamy.
Biblioteka w Olszance zorganizowała konkurs plastyczny „Portret Św. Mikołaja i wymarzone prezenty”.
Celem konkursu było:
a) rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz zdolności i umiejętności artystycznych
dzieci;
b) alternatywna forma twórczego spędzania czasu wolnego;
c) inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki, poszerzenie wiedzy w zakresie
różnych technik plastycznych.
d) rozwijanie wyobraźni uczniów
Zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką plastyczną np. kredka, pastele, farby plakatowe w formacie pocztówki. Na pierwszej stronie kartki - portret św. Mikołaja, a na drugiej wymarzony prezent dziecka od św. Mikołaja. Młodsze dzieci nie umiejące pisać mogły przedstawić wymarzony prezent w formie rysunkowej.
W konkursie wzięło udział 29 dzieci, uczniów klas O – VI oraz oddziałów przedszkolnych.
Prace plastyczne wykonane były różnymi technikami. Każda z nich odzwierciedlała wyobrażenia o niezwykłym gościu, który odwiedza dziecięce domy tylko raz w roku. Artystom nie zabrakło wyobraźni, fantazji, odwagi, śmiałości i pomysłowości. Na konkurs wpłynęły niezwykle oryginalne, barwne, pełne szczegółów prace, które podano ocenie w dwóch zasadniczych kategoriach. Laureatami zostali:

KATEGORIA I – DZIECI MŁODSZE:
1. Klaudia Mikołajczuk kl. I
2. Oliwia Romaniuk kl. I
3. Ala Borkowska kl. I
Wyróżniania: Julia Chwedoruk, Michaś Hawrysiuk, Błażej Romaniuk, Krzyś Jaszczuk i Olo Żuk.

KATEGORIA II – DZIECI STARSZE:
1. Laura Semeniuk kl. IV
2. Piotr Chwedoruk kl. III
3. Anita Mikołajczuk kl. VI

Dzieci biorące udział w konkursie plastycznym „Portret Św. Mikołaja i wymarzone prezenty” podzieliły się również informacją o jakich prezentach świątecznych marzą . O co prosiły świętego Mikołaja? Były to: zabawki, słodycze , telefony, laptopy, konsole. Ale również puzzle, gry planszowe, książki, lalki, pluszaki, aparat, maszynkę do lodów, myjnię hot wheels, zestaw Enchantimals – park wodny, zegarek, kierownicę, buto-rolki, buty korki, , klocki Lego, garaż na samochodziki i dużą koparkę, haft diamentowy, bransoletkowe studio, , domek dla lalek, Fabryka gniotków, mikrofon , kombajn, królik Tusia – Fusia. Najbardziej ujęło nas marzenie jednego dziecka, który prosił św. Mikołaja o pokój na świecie i dobro. Aby wszystkie dzieci miały kochających rodziców. Jak spełni się to marzenie to każde dziecko otrzyma wymarzony prezent.
Gratulujemy pięknych prac i dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli się wyzwania i spróbowali swoich sił w konkursie plastycznym.

[Logowanie]