Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

Cudne spotkanie autorskie

Dodany: 2023-10-25

Spotkanie autorskie to doskonała przestrzeń do dyskusji i wartościowych rozmów dotyczących inspiracji i tematyki poruszanej w książkach. 20 październik 2023 r. (piątek) to wyjątkowy dzień w bibliotece w Olszance. Odwiedziła nas bardzo znana pisarka, poetka, autorka bestsellerowej trylogii ,,Córka cieni” oraz reżyserka teatru amatorskiego Ewa Cielesz. W swoim dorobku ma już 14 powieści. Jest autorką kilku tomików poetyckich, zbioru opowiadań ,,Co za gwiazdami” oraz powieści: ,,Niskie drzewa”, serii książek ,,Słońce umiera i tańczy”, trylogii „Córka Cieni”, i trylogii ,,Pochyłe niebo”, powieści o toksycznym związku „Tango”, powieści „Wiedźmy” oraz serii książek „Zakryte lustra”. Dotychczas ukazały się dwa tomy ostatniej serii, a w planach przynajmniej pięć. Oprócz pisania pasją Pani Ewy jest również teatr. Pisarka jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu i Uniwersytetu Wrocławskiego. Prowadzi teatralne grupy dla najmłodszych, starszej młodzieży, studentów oraz grupę dorosłych. Dla tych wszystkich grup pisze programy i scenariusze. Jej spektakle cieszą się dużym powodzeniem. Grupa teatralna zdobyła za nie kilkukrotnie nagrodę Grand Prix Festiwalu Małych Form Teatralnych.
W spotkaniu autorskim wzięło udział 25 uczestników, (wśród nich był Wójt Gminy Olszanka – Grzegorz Pajnowski), dla których było to wyjątkowe wydarzenie. Wszyscy którzy nie skorzystali z zaproszenia biblioteki niech żałują. Autorka zdradziła obecnym na spotkaniu kulisy swojego warsztatu pisarskiego. Bardzo interesująco opowiadała o swojej twórczości i o tematyce swoich powieści. Ciekawym akcentem spotkania było prezentacja utworów pisarki przez jej męża Szymona. Uczestnicy spotkania usłyszeli liczne ciekawostki dotyczące twórczości i życia Pani Ewy: skąd czerpie inspirację do swoich książek, jakie są plany na następne powieści. Wspominała też o swoich czytelnikach oraz ich wpływie na jej twórczość i życie. Pani Ewa szybko nawiązała kontakt ze słuchaczami, opowiadając liczne anegdoty ze swojego życia prywatnego i zawodowego.
Publiczność była zachwycona otwartością i serdecznością pisarki, co było widoczne po długości kolejki, jaka ustawiła się po zakup i dedykację w książkach autorki. Pisarka zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie. Wszyscy czuliśmy się dobrze w jej towarzystwie „nadawała na tych samych falach” i wywoływała tylko pozytywne emocje.
Miła i sympatyczna, szczera, otwarta, radosna, komunikatywna, kreatywna, pomysłowa i zaradna, serdeczna, wrażliwa, wyjątkowa i niepowtarzalna. Lubiąca towarzystwo innych ludzi, nikogo nie traktuje z góry i wobec wszystkich jest uprzejma. To tylko niektóre z długiej listy pozytywnych cech naszego gościa.
Czterogodzinne spotkanie autorskie odbyło się w wesołej i sympatycznej atmosferze, pozostawiło miłe wspomnienia na długie lata oraz szeroki uśmiech na twarzy. Jesteśmy bardzo wdzięczni pani Ewie Cielesz, że zrezygnowała z honorarium za spotkanie i nasi czytelnicy mogli za darmo skorzystać z tak wartościowej imprezy. Temat nie został wyczerpany, liczymy na dalsze spotkania z tak sympatyczna pisarką.[Logowanie]