Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

Podsumowanie Gry Terenowej (piąta edycja)

Dodany: 2023-08-28

W okresie wakacji Gminna Biblioteka Publiczna w Olszance, po raz piąty zorganizowała Grę Terenową, której celem jest poznawanie historii naszej małej ojczyzny. Rozwiązywanie zadań, poszukiwanie różnych miejsc, uwiecznianie krajobrazów, czy też zabytków znajdujących się w gminie Olszanka, to kilka zadań z 10, które znalazły się w arkuszu. Nie zabrakło również bonusów, dla osób które znalazły czas na czytanie książek w wakacje. Było to 5 punktów, dla tych którzy przeczytali pow. 10 książek i 3 punkty dla tych którzy przeczytali pow. 5 książek. Nasza placówka dąży, aby jedną z pasji dzieci było czytanie książek. Na pewno pomaga nam w tym projekt realizowany przez bibliotekę Mała Książka- Wielki Człowiek.
Uroczyste podsumowanie Gry Terenowej odbyło się w Bolestach podczas Pikniku Rodzinnego Pożegnanie lata i otwarcia altanki zbudowanej przez mieszkańców wsi. Impreza została zorganizowana przez KGW Boleścianki i Drużynę Marzeń Wyczółki. Na dzieci czekało tam szereg atrakcji: dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, lemoniada, przejażdżki quadem, konkursy sportowe potańcówka z ogniskiem.
W br. w Grze Terenowej wzięło udział 20 dzieci. Komisja Konkursowa w składzie: przewodniczący Grzegorz Pajnowski – Wójt Gminy Olszanka i członkowie: Małgorzata Chraniuk i Jolanta Głozak- bibliotekarze, po długich obradach wybrała laureatów. Zwycięzcami Gry Terenowej zostali:
1. miejsce Laura Semeniuk
2. miejsce Szymon Kamiński
3. miejsce Aleksander Izdebski
Nagrody zwycięzcom wręczyła Pani Dorota Mikiciuk, właścicielka firmy MARKER w Siedlcach, a pozostałym uczestnikom Wójt Gminy Olszanka. Serdecznie gratulujemy laureatom i wszystkim biorącym udział w Konkursie. Różnica punktowa pomiędzy uczestnikami była niewielka i dlatego tak trudny był wybór. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z naszych dzieci, które chętnie zaangażowały się w Grę Terenową i poświęciły swój wolny, wakacyjny czas na rozwiązywanie zadań. Mamy nadzieję, że w następnym roku również odbędzie się następna edycja Gry Terenowej :)


[Logowanie]