Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

Spotkanie autorskie - Kasia Bulicz-Kasprzak

Dodany: 2023-06-17

Autorka bestsellerowych powieści, Kasia Bulicz-Kasprzak odwiedziła bibliotekę w Olszance 16 czerwca i podzieliła się niezwykłymi historiami. Rozmowy o książkach sprawiają pisarce niesamowitą przyjemność, co udowodniła na spotkaniu autorskim. Dziękujemy Pani Kasi, że spędziła z nami 3 godziny na rozmowach o literaturze, książkach i życiu. Autorka jest cudowną osobą, bardzo życzliwą, otwartą i serdeczną.
Każdą wolną chwilę nasz gość zawsze wykorzystywał by czytać. W roku 2011 P. Kasia wzięła udział w konkursie literackim organizowanym przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia na współczesną powieść obyczajową. Konkurs ten wygrała i kilka miesięcy później do księgarń trafił jej debiut "Nie licząc kota". Książka podbiła serca czytelniczek.
Kasia Bulicz-Kasprzak jest wnikliwą obserwatorką życia. Bohaterami swoich książek czyni ludzi, pogubionych, nie potrafiących wyzbyć się traum, szukających swojego miejsca w świecie. Przedstawia trudne sytuacje z kobiecą delikatnością, a poprzez humor, doprawiony nutką cynizmu potrafi zmusić czytelnika do spojrzenia na sytuację z innej perspektywy. Nie udziela rad lecz daje nadzieję, że świat jest pełen dobra i życzliwości, uważa bowiem, że wszyscy mamy obowiązek w taki świat wierzyć. Autorka literaturą była zafascynowana od zawsze. Jej pasja do pisania i umiejętność tworzenia niezapomnianych historii na kanwie prawdziwych wydarzeń jest niezwykle inspirująca.
Od 2009 roku Kasia Bulicz-Kasprzak amatorsko uprawia bieganie. Trenuje kilka razy w tygodniu. Bierze też udział w masowych imprezach biegowych. Ukończyła dziewięć maratonów, dwadzieścia półmaratonów i ponad setkę innych biegów, w tym Bieg Katorżnika.
Katarzyna Bulicz-Kasprzak mieszka w mieście, ale od lat jest związana ze wsią. Od pokoleń chłopka, właścicielka niewielkiego gospodarstwa na Zamojszczyźnie. Potrafi doić krowy, prowadzić ciągnik. Odróżnia zboża jare od ozimych i zna tajniki uprawy buraka cukrowego. Niezmiennie fascynuje ją polska wieś, jej specyficzny klimat i relacje między mieszkańcami.
Pięknie dziękujemy autorce za poświęcony naszym czytelnikom czas i za pełne entuzjazmu spotkanie. Z wielką chęcią spotkamy się z Panią Kasią ponownie. Bardzo dobra atmosfera spotkania na długo zapadnie nam w pamięć.
Jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać twórczości Kasi, gorąco zachęcamy Was do odwiedzenia naszej biblioteki i wypożyczenia jej książek.
[Logowanie]