Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

Mój bajkowy las

Dodany: 2023-04-26

Święto naszej planety jest obchodzone 22 kwietnia. Wydarzenie znane jest również pod nazwą Światowy Dzień Ziemi lub Dzień Ziemi. Ta data ma przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska. Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcję zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie. Ekologia i konieczność ochrony środowiska to bardzo ważne tematy, we współczesnym świecie. Niestety świadomość ludzi odnośnie ekologicznych zachowań, dbania o naszą planetę wciąż jest na niskim poziomie. Człowiek stanowi integralną i nierozerwalną część środowiska przyrodniczego. Las to przede wszystkim „fabryka tlenu”, która chroni nas przed szkodliwym wpływem przemysłu. Las również osłania gleby i wody oraz jest ulubionym miejscem wypoczynku ludzi, a także ostoją dla tysięcy gatunków roślin i zwierząt. Każda działalność człowieka ma skutki dla środowiska przyrodniczego (pozytywne lub negatywne). Dlatego bardzo ważną kwestią jest konieczność uświadamiania społeczeństwu istnienia tego wpływu.
Odpowiadając na te potrzeby biblioteka w Olszance, chcąc zaakcentować ważną rolę drzew i lasu w środowisku naturalnym zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Mój Bajkowy Las”. Prace w dowolnej technice należało złożyć do placówki do dnia 14 kwietnia br. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie postanowiliśmy nagrodzić wyjątkową nagrodą – sadzonką sosny. Czy można lepiej obchodzić Dzień Ziemi, niż sadząc drzewko w pobliżu miejsca w którym mieszkamy.
Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Do Biblioteki wpłynęło 35 prac plastycznych (22 prace w grupie I – klasy O-III oraz 13 prac w grupie II- klasy Iv-VIII) spełniających konkursowe wymagania.
Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę. Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać plastyczną twórczość. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć!
Wyłonienie zwycięzców z tak dużej ilości uczestników było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się dużą samodzielnością, a dla każdego uczestnika podarować sadzonkę sosny oraz drobne gadżety. Podczas oceny zwracano uwagę również na aktywność twórczą, umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, zagospodarowanie przestrzeni i oryginalne ujęcie tematu.
Jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić laureatów w dwóch grupach wiekowych:
Grupa I – klasy O-III
1. miejsce Amelia i Wiktoria Grochowskie – oddział przedszkolny i kl. „O” SP Hadynów
1. miejsce Alicja Borkowska –kL. „O” SP Olszanka
2. miejsce Oluś i Krzyś Żuk – kl. „O” i kl. I SP Olszanka
2. miejsce Klaudia Mikołajczuk – kl. „O” SP Olszanka
3. miejsce Szymek Oleksiuk -kl. „O” SP Olszanka
Wyróżnienia:
• Weronika Sałata – kl. „O” SP Hadynów
• Paulina Jaszczuk – kl. III NSP Próchenki
• Marta Hryciuk –kl. III NSP Izdebki-Kosny
• Ola Gorzkowska –kl. II SP Olszanka
• Zosia Chalimoniuk –kl. „O” SP Hadynów
• Oliwia Zdolska – kl. III NSP Próchenki

Grupa II – klasy IV-VIII
1. miejsce Gabriela Oleksiuk –kl. IV SP Olszanka,
2. miejsce Anita Mikołajczuk –kl. V SP Olszanka,
3. miejsce Kornelia Hryciuk – kl. VII NSP Izdebki-Kosny,
Wyróżnienia:
• Anastazja Celińska –kl. VII NSP Izdebki-Kosny,
• Ewelina Jasińska –kl. VII NSP Izdebki-Kosny,
• Martyna Radzikowska – kl. VI NSP Izdebki-Kosny,
• Gabriela Ługowska –kl. IV NSP Izdebki-Kosny.
Wszystkie prace wystawione są w lokalu biblioteki. Zapraszamy do jej zwiedzania i podziwiania zdolnych, młodych artystów, którzy wzięli udział w konkursie.


[Logowanie]