Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

Ferie zimowe

Dodany: 2023-02-21

Integracja międzypokoleniowa – Ferie zimowe z #Klubem Seniora+ w Olszance i biblioteką
Wyjątkowo tydzień Ferii zimowych mogły spędzić dzieci z Gminy Olszanka w Klubie Seniora w Olszance. Wnuczki wspólnie z babciami i dziadkami przygotowały różne prace plastyczne. Zajęcia prowadziła P. Wioleta Michalak. Niecodzienne były to warsztaty. Pani Wiola na co dzień zajmuje się seniorami, tym razem czekało na nią prawie 20 dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Wymagający odbiorcy zajęć, nie znoszący nudy, to wyjątkowe trudne zadanie. Ale niecodzienne pomysły, różnorodne zadania o różnej trudności, w pełni zaspokoiły potrzeby dzieci, które z chęcią uczęszczały na warsztaty.
Jeden dzień Ferii, dzieci spędziły samodzielnie wykonując mydełka. Powstały różnokolorowe prace, o różnym zapachu i różnych kształtach. Babcie zagniotły, w tym dniu również masę solną, z której każde dziecko zrobiło serduszko. Następny dzień to wykonywanie pięknych laurek: dla mamy i taty z okazji Świętego Walentego i dalsze prace nad serduszkami z masy solnej. Wtorek to także wspólna zabawa przy dźwiękach skocznej muzyki oraz rozgrywki warcabowe. Zwycięzcą w tej konkurencji został Kacper Jaszczuk. Dodatkowym zadaniem, które otrzymały dzieci było narysowanie kawałka pizzy z ulubionymi dodatkami. Nie zabrakło również gry w bilard oraz jazdy na rowerkach.
Tłusty czwartek - tematem przewodnim były oczywiście pączki: do kolorowania, wyklejania i opaski, oczywiście z pączkiem. Bardzo, bardzo dużego pączki wymalowali seniorzy. Posłużył on do robienia śmiesznych zdjęć. Obiecana niespodzianka w czwartek to pizza ufundowana przez Pawła Rypinę – właściciela Firmy Gold4You Biżuteria ze Stali Chirurgicznej Antyalergicznej. W tym dniu nie mogło również zabraknąć pączków przygotowanych przez naszych Seniorów. Były bardzo pyszne. Ponieważ żadne wyroby cukiernicze nie są tak smaczne jak wykonane przez babcie pączki.
Aktywnie spędzony czas podczas wielu zajęć: wspólnego robienia mydełek, serduszek z masy solnej, serc na plastrze drewna, laurek, gry w warcaby, bilardu, jazdy na rowerach to doskonała forma integracji międzypokoleniowej. Seniorzy mieli okazję podzielenia swoimi doświadczeniami i przekazania swojej życiowej mądrości dzieciom.
Każdego dnia nie zabrakło również pysznego jedzonka: uwielbiane przez dzieci naleśniki z serem i dżemem, leczo, pączki i pizza. Wspomnienia zajęć w czasie Ferii zimowych na długo zostaną w pamięci wnuczków, babci i dziadków.
Bardzo dziękujemy Pani Wioli Michalak za super zajęcia ????


[Logowanie]