Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

Biblioteka przyszłości i Moje ulubione zwierzątko

Dodany: 2022-11-22

Konkurs plastyczny Biblioteka przyszłości …

Chcesz zobaczyć jak będzie wyglądała biblioteka przyszłości zapraszamy do obejrzenia wystawki w Bibliotece w Olszance. Prace zostały wykonane przez uczniów klas I-VIII z: SP Olszanka, SP Hadynów, SP Szydłówka i NSP w Izdebkach Kosnach. Ogółem w konkursie plastycznym Biblioteka Przyszłości wzięło udział 14 osób (grupa młodsza do III klasy - 6 osób, a ze starszej 8 uczniów). Jednak nie liczy się ilość, ale jakość wykonanych rysunków. Byliśmy bardzo ciekawi wizji naszych czytelników, jak będzie wyglądała nasza placówka za 50, 100 lat. W większości prac zawarte były nowe technologie, które już są w nowocześniejszych bibliotekach: e-booki, czytniki książek, tablety, komputery, ale pojawiły się również wielkie tablice interaktywne oraz roboty, które miały by pewnie zastąpić bibliotekarza. Prace są bardzo kolorowe i tego na pewno brakuje w naszych placówkach. Można również wyczytać z nich, że Biblioteka będzie dostępna 24 godziny na dobę i znajdować będą się w niej poduchy, leżaki do wypoczynku i relaksu. Na stoliku do dyspozycji czytelników będzie kawa, herbata i dobre ciastko. Najbardziej zaskoczyła nas jednak wizja biblioteki jako muzeum. Dla nas bibliotekarzy pracujących już od ponad 30 lat w takiej placówce jest ona nierealna, a przynajmniej takie są nasze marzenia. Ale może rzeczywiście przyjdą czasy, gdy będzie można oglądać bibliotekę tylko w muzeum. Także prosimy gromadzić pamiątki związane z biblioteką mogą one być bardzo wartościowe jako eksponaty muzealne.
Laureatami konkursu plastycznego zostali:
Grupa młodsza Kl. I-III
1. miejsce Zuzanna Marciniuk kl. II SP Olszanka
2. miejsce Zuzanna Ławecka kl. II SP Hadynów
Grupa starsza kl. IV-VIII
1. miejsce Magdalena Ługowska kl.VI NSP Izdebki Kosny
2. miejsce Magda Marcinkiewicz kl. V NSP Izdebki Kosny
3. miejsce Anna Cielemencka kl.VI NSP Izdebki Kosny
Drugi konkurs ogłoszony przez bibliotekę to konkurs fotograficzny „Moje ulubione zwierzątko”. Uczestnicy mogli się pochwalić małymi przyjaciółmi. Na konkurs wpłynęły 22 prace. Na fotografiach przeważały kotki i pieski. Pomimo tego, że każde dziecko ma lub przebywa w towarzystwie naszych małych przyjaciół, nie było łatwo zrobić im zdjęcie. Bardzo rzadko zwierzątka chcą pozować i trzeba się nieźle natrudzić, aby ich sfotografować w odpowiedniej pozie i chwili.
Laureatami konkursu fotograficznego zostali:
1. miejsce: Laura Semeniuk kl. III SP Olszanka i Ala Borkowska kl. O SP Olszanka
2. miejsce: Marta Hryciuk kl. III NSP Izdebki Kosny i Ola Gorzkowska kl. II SP Olszanka
3. miejsce: Tomasz Wasiluk kl. V SP Olszanka, Adrian Poddaniec kl. III SP Hadynów i Kornelia Hryciuk kl.VII NSP Izdebki Kosny

Wszystkie prace, zarówno plastyczne jaki i fotograficzne zostały nagrodzone. Nagrody wręczyła Małgorzata Mikiciuk z Siedlec - właścicielka Hurtownia Papierniczej Marker. Dzięki nawiązaniu współpracy z Firmą wszystkie dzieci biorące udział w konkursie były zadowolone z otrzymanych nagród, które będą im przydatne w edukacji, przede wszystkim w rozwijaniu talentów plastycznych.

[Logowanie]