Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

Gra terenowa (czwarta edycja)

Dodany: 2022-09-06

Po raz czwarty, w okresie wakacji Gminna Biblioteka Publiczna w Olszance zorganizowała na terenie gminy GRĘ TERENOWĄ skierowaną do dzieci i młodzieży do lat 16. Głównym celem konkursu jest promowanie, w atrakcyjny sposób faktów z historii naszej Małej Ojczyzny. W bieżącym roku do zadań konkursowych wykorzystano następujące wydarzenia z historii naszej gminy:
* Unici na terenie gminy Olszanka
* Historia rzeźbiarza Lucjana Boruty
* Użytki ekologiczne znajdujące się na terenie gminy.
Wśród zadań były również takie zadania:
* hasło reklamujące Gabinet Weterynaryjny Wojciech Palonka (głównego sponsora nagród w konkursie)
* ułożenie jak najwięcej wyrazów przynajmniej 4-literowych, z liter składających się na słowo BIBLIOTEKARSTWO ( jeden z uczestników konkursu ułożył 345 wyrazów)
* zdobądź pieczątkę Firmy „Mister” Firma Handlowo-Usługowa Wojciech Piotruk z Próchenek
* czytanie w wakacji książek i zdobywanie dodatkowych punktów
Niektóre z zadań wymagały przemieszczania się, odwiedzania różnych zakątków naszej gminy, aby znaleźć prawidłową odpowiedź, inne dość długiego czasu do wykonania np. zrobienie i wybranie najładniejszego zdjęcia.
Przy rozwiązywaniu zadań, niezbędna była, szczególnie wśród młodszych uczestników pomoc opiekunów.

Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Tym razem były to karty podarunkowe. Większość nagród zostały ufundowane przez Gabinet Weterynaryjny Wojciech Palonka oraz Firmę Jarex Jarosław Rozwadowski.
Oceny zadań dokonała komisja, której przewodniczącym był Wójt Gminy Olszanka – Grzegorz Pajnowski, a członkowie to:
Jolanta Głozak - bibliotekarz
i Małgorzata Chraniuk – bibliotekarz
W 2022 roku w konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas I- VIII.
Komisja ustaliła następujące wyniki Gry Terenowej (czwarta edycja)
1. miejsce Zuzanna Marciniuk – Olszanka
2. miejsce Kacper Semeniuk Korczówka Kol.
3. miejsce Michał Protasiuk Olszanka
Zadania w Grze Terenowej nie były łatwe, ale uczestnicy jak zawsze poradzili sobie znakomicie. Dlatego wybór zwycięzców był bardzo trudny. Różnica w zdobytych punktach poszczególnych osób to od 1 do 5 punktów. Uroczyste podsumowanie Gry Terenowej i wręczenie nagród odbyło się 28 sierpnia br. podczas Karawany. Wędrującego Festiwalu Sztuki i Animacji 2022. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w następnych edycjach.
Obecnie trwa konkurs on-line na wybór najlepszego hasło promującego Gabinet Weterynaryjny Wojciech Palonka – głównego sponsora.
Zwycięskie hasło zostało wyłonione poprzez największą ilość polubień fot hasła reklamowego. Głosowanie trwa do 11 września 2022r. Zachęcamy do zabawy użytkowników FB.


[Logowanie]