Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

Podchody

Dodany: 2022-08-05

Podchody to zabawa znana i lubiana od bardzo wielu lat. W prosty i tani sposób zachęca dzieci do ruchu oraz zabawy na świeżym powietrzu. Podchody to świetna okazja do poznania ciekawego terenu, rodzinnej lub koleżeńskiej integracji oraz pogłówkowania. Do tego jest to zabawa, do której nie są potrzebne specjalistyczne sprzęty i bawić można się praktycznie wszędzie. Taką zabawę zaproponowała dzieciom z naszej gminy Biblioteka w Olszance. Zmagania odbywały się w dwóch grupach. Zabawa odbywała się na placu przy bibliotece, szkole, urzędzie Gminy i na placu przy świetlicy OSP. Pierwsza grupa wyruszała 15 minut wcześniej od drugiej. W tym czasie druga grupa tworzyła część napisu TOLERANCJA z wykorzystaniem roślin i kwiatów rosnących na boisku.
Poszukiwała ukrytych kopert z zadania ułatwiały odpowiednie znaki. Najczęściej były to strzałki pisane kredą, ale zdarzały się również znaki z patyków i narysowane na piasku. Układanie ich na prostej drodze nie było konieczne, ale obowiązkowe przy każdej zmianie kierunku poruszania się – na rozstajach dróg, skrzyżowaniach itp. Znaki musiały być dobrze widoczne. Obie grupy zapisywały rozwiązana zadań na kartce. A było ich 11.
Wszystkim uczestników zabawa bardzo się podobała. Z rozwiązaniem zadań nie było problemu, dlatego wszystkie osoby biorące udział w podchodach na zakończenie otrzymali drobne upominki. Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować drugą edycję podchodów jeszcze w sierpniu.


[Logowanie]