Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

Mega niespodzianka !!!

Dodany: 2022-06-24

Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni przez EMILA SZYMAŃSKIEGO. Do naszej placówki dotarło 6 kartonów książek z literatury pięknej dla dzieci i młodzieży. Pozycje zostały pozyskane w ramach projektu „poczytajmi.pl”. Skąd wziął się pomysł projektu? Autor jest pasjonatem książek. Człowiekiem, którego marzeniem było robić coś pozytywnego dla siebie oraz innych. Początki to rok 2017 roku, gdy Emil Szymański otworzył antykwariat internetowy o nazwie „poczytajmi.pl". Skupując książki, zauważył, że statystycznie na dziesięć pozycji maksymalnie połowa nadawała się do dalszej odsprzedaży. Mimo to klienci często nalegali, aby zabierał od nich wszystkie książki, które mieli do zaoferowania, ponieważ jak twierdzili i tak nie mieliby co z nimi zrobić. I tak narodził się pomysł, aby podzielić się pozyskanymi książkami z placówkami, które nie są w stanie zakupić wszystkich potrzebnych pozycji. Ze wsparcia skorzystały do tej pory: biblioteki, szkoły, szpitale, domy dziecka, kluby seniora itp. Rodzaj czytelni nie ma znaczenia. Wsparcie w ramach projektu jest całkowicie darmowe. Czytelnia nie ponosi żadnych kosztów związanych z przekazaniem i wysyłką książek.
Oczywiście nie da się ukryć, że prowadzenie przedsięwzięcia wiąże się z kosztami. Są to przede wszystkim usługi kurierskie. Dlatego część pozyskanych książek jest sprzedawana, ale i tutaj liczy się głos darczyńców, którzy sami decydują, jaki procent chcą przeznaczyć na sprzedaż. Można wybrać wartość od 0 do 100%.
Projekt jest realizowany już od 3 lat Ze wsparcia, w postaci przekazanych książek, skorzystało już ponad 100 placówek i w tym gronie znalazła się również biblioteka w Olszance.
Bardzo dziękujemy za przekazane książki i życzymy Panu Emilowi wielu tak ciekawych i innowacyjnych pomysłów wpływających na rozwój czytelnictwa w Polsce.


[Logowanie]