Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

Piersze książki w języku ukraińskim

Dodany: 2022-05-11

Gminna Biblioteka Publiczna w Olszance wzięła udział w akcji „Bajki dla dzieci w języku ukraińskim" w ramach projektu „Ukraińcy w bibliotece”. Organizatorem akcji jest Good Books we współpracy z drukarnią TOTEM. Koncept projektu powstał w 2018 r., Jego celem było podniesienie kompetencji kadr bibliotecznych w zakresie wspierania i rozwoju czytelnictwa osób ze wschodu, które przyjeżdżają, aby żyć i pracować w Polsce. W bieżącym roku sytuacja w związku z wojną w Ukrainie, diametralnie się zmieniła. Dlatego zostały wyznaczone nowe cele projektu, tj. wspieranie osób, które przyjeżdżają do Polski z Ukrainy, aby czuły się tutaj jak najlepiej. Uchodźcy często kierują swoje kroki do bibliotek, gdzie znajdują różnego rodzaju pomoc. Między innymi: dostęp do Internetu i drukarki, udział w zajęciach i zabawach organizowanych dla dzieci, a także możliwość wypożyczenia książek w języku ukraińskim. Drukarnia TOTEM przekazała Good Books ponad 700 bajek dla dzieci.
W ramach akcji „Bajki dla dzieci w języku ukraińskim" biblioteka otrzymała zestaw 13 ilustrowanych bajeczek dla dzieci w języku ukraińskim z serii ,,Bajki wierszem” oraz komiks Kajko i Kokosz ,,Wielki turniej’’. Bardzo dziękujemy Firmie Good Books za bezpłatne przekazanie bajeczek, a dzieci zapraszamy do ich wypożyczania :)
Więcej informacji na temat akcji i materiały do pobrania na temat projektu można znaleźć na https://www.facebook.com/goodbookspl/ https://www.facebook.com/drukarnia.totem oraz na stronie www.goodbooks.pl i www.ukraincywbibliotece.org


[Logowanie]