Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

Zabawy było co nie miara

Dodany: 2021-09-03

W okresie wakacji Gminna Biblioteka Publiczna w Olszance po raz trzeci zorganizowała na terenie gminy Olszanka GRĘ TERENOWĄ skierowaną do dzieci i młodzieży do lat 16. Dzięki grze poznajemy losy ważnych postaci, historię miejscowości, lokalne atrakcje i miejsca, które warto odwiedzić. Jest to również doskonała forma popularyzacji książek i czytelnictwa – motywuje do sięgania po książki, szukania informacji w Internecie oraz zwiedzania ciekawych miejsc w naszej gminie. Każdy uczestnik mógł zdobyć dodatkowe punkty za wypożyczania i czytanie książek w czasie wakacji.
Po raz trzeci placówka, w tak atrakcyjny sposób promowała fakty z historii naszej Małej Ojczyzny. Zadania konkursowe były opracowywane w czerwcu. W bieżącym roku do zadań konkursowych wykorzystano następujące fakty i wydarzenia z historii naszej gminy:
* Unici na terenie gminy Olszanka
* Historia Henryka Koziestańskiego, żołnierza AK ps. „Wilk”
* Co to jest karawaka? Wymień choć jedną miejscowość, gdzie można spotkać ten obiekt w gminie Olszanka?
Niektóre z zadań wymagały przemieszczania się, aby znaleźć prawidłową odpowiedź, inne dość długiego czasu do wykonania np. zrobienie i wybranie najładniejszego zdjęcia. Przykładowe zadania do wykonania w br. to m. in.
* Wymyśl hasło reklamujące Firmę Gold4You - Biżuteria Ze Stali Chirurgicznej Antyalergiczna (głównego sponsora nagród w konkursie)
* Zdobądź pieczątkę Szkoły Podstawowej w Hadynowie
* rozszyfruj tytuły 18 bajek Disneyowskich zapisanych za pomocą emotikonów,
* policz ile słów zawiera tekst na pomniku Henryka Koziestańskiego, żołnierza AK ps. „Wilk” w Klimach?, itp.
Przy rozwiązywaniu zadań, niezbędna była, szczególnie wśród młodszych uczestników pomoc opiekunów. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody (Smartfon - Samsung Galaxy, Instax mini (aparat natychmiastowy) + film fotograficzny, głośniki komputerowe, zestaw słuchawek i Power bank). Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Większość nagród zostały ufundowane przez Gold4You - Biżuteria Ze Stali Chirurgicznej Antyalergiczna. Jedną zasponsorowało Starostwo Powiatowe w Łosicach.
Oceny zadań dokonała komisja, której przewodniczącym był Wójt Gminy Olszanka – Grzegorz Pajnowski, a członkowie to:
Sylwia Marciniuk – pracownik UG
i Małgorzata Chraniuk – bibliotekarz

Wyniki Gry Terenowej (trzecia edycja)
1. miejsce Błażej Kamiński Korczówka Kol.
2. miejsce Gabriela Oleksiuk Olszanka
3. miejsce Laura Semeniuk Korczówka Kol.
Wyróżnienia otrzymali: Kornelia Hryciuk i Gabriel Tomczuk
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w następnych edycjach.

Uroczyste podsumowanie gry terenowej odbyły się 1 września br. w Domu Strażaka w Korczówce. Wzięli w nim udział uczestnicy Gry terenowej (17 osób), opiekunowie, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Korczówki ok. 100 osób. Nagrody wręczyli Wójt Gminy Olszanka Grzegorz Pajnowski, Starosta Powiatu Łosickiego Janusz Kobyliński i Paweł Rypina, przedstawiciel Firmy Gold4You. Dodatkową atrakcją był występ Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa ze spektaklem „Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości” (bajka promująca czytelnictwo). Występ został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Olszance. Aktorzy teatru poprowadzili również animacje dla dzieci pt. Tropem rycerskiej przygody. Następną atrakcją był pierwszy publiczny występ Klubu Seniora plus w Olszance i Klubu Senior plus w Starych Łepkach. Część artystyczna klubów została przygotowana pod kierunkiem instruktora Konrada Górzyńskiego. W tym dniu na dzieci biorące udział w Podsumowaniu czekało również szereg bezpłatnych atrakcji. A były to przejażdżki quadami, dmuchańce, wata cukrowa, pieczone mięsko z kurczaka, kiełbaski i pyszne ciasto.

Serdecznie dziękujemy Firmom i instytucjom, które włączyły się w organizację podsumowania Gry Terenowej i wsparły finansowo lub rzeczowo uczestników konkursu: Gold4You - Biżuteria Antyalergiczna ze Stali Chirurgicznej; Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Olszance; Starostwo Powiatowe w Łosicach; Wipasz S.A. z Międzyrzeca Podlaskiego; Krynica Vitamin S.A. z Dziadkowskich; Stowarzyszenie Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku. Jesteśmy bardzo wdzięczni również opiekunom uczestników konkursu oraz mieszkańcom Korczówki na czele z sołtysem wsi Wiesławem Chwedczukiem za przygotowanie poczęstunku (pieczone mięso drobiowe darowizna od Wipasz S.A. z Międzyrzeca Podlaskiego, napoje od Krynicy Vitamin S.A. z Dziadkowskich oraz pyszne ciasto przygotowane przez mamy dzieci biorących udział w konkursie).

Dodaj treść ogłoszenia...


[Logowanie]