Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

Rajd Rowerowy Małgorzat

Dodany: 2021-06-15

Gminna Biblioteka Publiczna w Olszance 10 czerwca br. zorganizowała Rajd rowerowy Małgorzat. Odwiedziliśmy kilka miejscowości naszej gminy i pokonaliśmy ok. 20 km. Zarówno początkiem, jak i końcem trasy był plac przy bibliotece. Humory i pogoda nam dopisała i z przyjemnością wzięliśmy udział w przejażdżce rowerowej. Czwartek niestety nie był dniem wolnym od pracy i większość Małgorzat nie mogła skorzystać z propozycji biblioteki. Naszą gminę zamieszkują, aż 43 osoby, o tym imieniu, ale oczywiście w tej liczbie są Małgorzaty kilkuletnie i seniorki, które miały by problem z jazdą na rowerze.
Główną atrakcją poza przejażdżką, było spotkanie z Elżbietą Jaszczuk, mieszkanką Klim i lokalną poetką. Cała grupa została przyjęta po „królewsku”, w cieniu drzew. Było coś dla ciała i ducha. Pani Ela jest osobą ciepłą, wesołą, pełną wigoru i bardzo pozytywnie nastawioną do życia. Życzliwa dla wszystkich z którymi się spotyka, także dla gości, pomimo bardzo wielu tragicznych zdarzeń w życiu. Posłuchaliśmy kilkunastu wierszy P. Eli, w których zawarta jest mądrość życiowa i wnikliwa obserwacja zarówno sytuacji rodzinnych, problemów mieszkańców wsi oraz losów naszej ojczyzny. Poznaliśmy również kilka faktów z życia poetki, a czas tak szybko płynął, że spędziliśmy u Pani Eli dwie godziny.
Trudno było nam się rozstać, ale czekała na nas następna niespodzianka w Klubie Seniora w Olszance. Tym razem była to degustacja potraw przygotowanych przez uczestniczki rajdu.Dodaj treść ogłoszenia...


[Logowanie]