Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

Wyniki Konkursu fotograficznego „Gmina Olszanka zimą”

Dodany: 2021-03-09

Na zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Olszance konkurs fotograficzny „Gmina Olszanka zimą” nadesłano 54 zdjęć.
W tym roku mogliśmy podziwiać zimę w pełnej krasie. Styczeń i luty to ośnieżone krajobrazy, pola przykryte białą pierzyną, piękne dzieła na szybach namalowane przez mróz oraz wiele możliwości wykorzystania białego puchu do lepienia bałwanów czy śniegowych budowali. Młodsi mieszkańcy z przyjemnością zażywali zimowych sportów: jazda na nartach, sankach, łyżwach, zimowy spacer w lesie, lepienie bałwana – każdy rodzaj ruchu mógł być tematem zdjęcia. Dla nich na pewno była to bardzo piękna pora roku. Doskonałość techniczna nie była najważniejsza, skupiliśmy się na zdjęciach z pomysłem i emocjami oraz utrwaleniem piękna naszej gminy zimą.
Uczestnicy konkursu pokazali prawdziwe oblicze zimy na naszym terenie na swoich fotografiach. Zatrzymane w kadrze, piękne ośnieżone krajobrazy i zimowe aktywności, zdobią teraz lokal biblioteki, na zorganizowanej wystawie zdjęć. Za oknem zmienił już się diametralnie krajobraz, dlatego z przyjemnością wspominamy uroki zimowych zakątków utrwalone na fotografiach.
Oceny nadesłanych prac dokonała komisja konkursowa w składzie:
Przewodniczący: Grzegorz Pajnowski – Wójt Gminy Olszanka
członek: Andrzej Daniluk – pracownik Gminnego Centrum Informacji
członek: Małgorzata Chraniuk – kier. GBP w Olszance
Wybór był bardzo trudny i podjęcie decyzji oraz wyłonienie zwycięzcy nie było łatwą sprawą, nastręczało wiele trudności. Po długich naradach i burzliwych dyskusjach zwycięzcami konkursu zostali:
1. miejsce – Agnieszka Chmielewska
2. miejsce – Gabriela Chwedoruk
3. miejsce – Lena Marciniuk
Wyróżniono pracę:
Anny Jaszczuk, Emilii Jaszczuk i Natalii Perz
Pozwoliliśmy sobie, aby wyboru najładniejszego zdjęcia dokonali również internauci - użytkownicy Facebook’a, poprzez największą ilość polubień fotografii. Głosowanie odbywało się poprzez lajkowanie, w dniach od 1 do 7 do marca br. Decyzją internautów najładniejsze zdjęcie - 156 lajków przesłała Daria Rowicka. Zwycięzcy konkursu otrzymali drobne upominki.
Gratulujemy pięknych fotografii i dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, zainteresowanie i twórczy zachwyt zimowymi urokami naszej gminy.
[Logowanie]