Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

Miły gość

Dodany: 2020-10-23

Miły gość
W piątek odwiedził Bibliotekę pisarz Jacek Łapiński, autor książki „Dlaczego warto czytać?!”. Pozycja jest dla naszej placówki bardzo cenna nie tylko z powodu tematu jaki porusza, ale również ze względu na zawartość. Rozdział VII jest poświęcony refleksjom o nawykach czytania po spotkaniu z uczniami gminy Olszanka w 2017r. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Gminnej Bibliotece Publicznej w Olszance. Minęło już 3 lata od tego wydarzenia, a nadal pozostaje ono w pamięci autora i z przyjemnością wspomina jego przebieg.
Wywarzone słowa, złote myśli, drogowskaz postępowania, tak w skrócie można określić zawartość książki. Poniżej krótki fragment rozdziału poświęconego naszym uczniom:
„Paradoksalnie człowiek wcale nie dąży do szczęścia.
Paradoksalnie człowiek wcale nie dąży do zdrowia.
Paradoksalnie człowiek wcale nie dąży do bogactwa.
To do czego dąży człowiek?
Każdy z nas ma różne nawyki. I człowiek postępuje zgodnie ze swoimi przyzwyczajeniami. Jedni mają aktywną postawę życiową, a drudzy bierną. Jedne nawyki nam służą, a drugie szkodzą. To dobry sługa i zły pan.
Dobre nawyki trudno wypracować, ale łatwiej z nimi żyć. Złe nawyki łatwo przychodzą (pojawiają się same z siebie), ale trudno z nimi żyć. Przyjemność folgowania kończy się kłopotami życiowymi i nieprzyjemnością. Warto wprowadzić zero tolerancji dla lenistwa. Przez stare przyzwyczajenia podtrzymujemy dawny stan rzeczy. Słaby, ale znany. Podstawą zmiany jest zmiana świadomości. Czytanie otwiera umysł. Czytaj! Myśl!! Działaj!!!”
Jacek Łapiński starała się uświadomić zarówno młodym ludziom jak i dorosłym jak ważne w życiu każdego człowieka jest posiadanie pasji i poświęcanie czasu na rozwijanie swoich zainteresowań. Zapraszamy do wypożyczania książki „Dlaczego warto czytać?! Mamy nadzieję, że ta wartościowa lektura, z autografem pisarza, wpłynie na właściwe wybory w życiu, naszych mieszkańców.


[Logowanie]